PREV NEXT Grande Gallerie d'Evolution

24. února / Grande Gallerie d'Evolution

Sál evoluce je největším lákadlem Muzea přírodní historie. Jeho největší atrakcí je jakési strnulé zoo, ohromné množství modelů zvířat v životní velikosti, které sice nemohou, ani nechtějí nahradit živé exponáty, zato si je můžete prohlédnout ze všech stran a z bezprostřední blízkosti.

Bohužel jako laik netuším, kdy šlo o vycpaninu a kdy o věrný model. Kromě toho všeho si můžete prohlédnout například kostru velryby (na snímku vpravo dole) a celou řadu zajímavých tematických expozic, např. o blbounovi nejapném nebo o tom, jak člověk ovlivňuje přírodu okolo sebe.

Asi jediným negativem je opravdu slabé osvětlení, které v kombinaci se spoustou odlesku ve všudypřítomném skle nejen ztěžuje fotografování (což byl asi úmysl), ale také po čase znepříjemňuje pobyt. Prostě z toho bolí oči.

Každopádně se jedná o typické francouzské muzeum, takže expozice jsou originální, poutavé a inspirující. I naše muzea se začínají od svých západních kolegů učit, a je to tak dobře, protože v době internetu už zkrátka muzea neohromí pouhou přítomností zajímavých exponátů. Návštěva muzea se opět stává opravdovým zážitkem a samotné slovo muzeum přestává být synonymem statického, staromódního místa, které slouží coby kulisa pro sbírku minerálů a vycpanin.

Váš komentář:

Jméno:
3 × 7 =    

Zavřít komentáře