PREV NEXT Večerní Paříž

04. července / Večerní Paříž

Pohled na Seinu, Invalidovnu, Martovská pole a mrakodrap Montparnasse.

04. července 11:49 / Hanka K.

Nejkrásnější fotka z Eiffelovky, kterou jsem kdy viděla.

 

04. července 20:59 / HanaF

To, co jsem chtěla napsat, přesně napsala slečna přede mnou. Máte talent umělecký i technický. Jen dotaz: fotíte to se stativem nebo to udržíte v ruce?

 

05. července 00:14 / paulie z malého města

Děkuji za pochvalu, byť si ji nezasloužím, už jsem viděl rozhodně lepší fotky. :-) Pro zajímavost a pro představu, je to panorama tří fotek. Foceno z ruky, citlivost nastavená na ISO 800, clona 4,0 a expozice 1/20 s. Mám širokoúhlý objektiv, s trochou zručnosti není problém udržet expozici až 1/10 s. Bohužel jsem to nechtěně podexponoval, musel jsem to hodně zesvětlovat, a tak vylezl i šum. Se stativem, nižší citlivostí a správnou expozicí by to dopadlo bezpochyby lépe.

Tahle noční fotka Paříže je můj favorit (ovšem má nespornou výhodu, že je focená z Montparnasse, takže je na ní i Eiffelovka): http://en.wikipedia.org/wiki/File:Paris_Night.jpg. Se stativem to obecně dopadá lépe, ale tahat se s ním na Eiffelovku už vyžaduje sportovního ducha. Ani ne na cestu nahoru, to se dá vyjet výtahem, ale spíš na to probít se s ním mezi lidmi. :-)

 

05. července 09:55 / Hanka Pas.

placka placatá!

 

06. července 00:09 / HanaF

Díky za vyčerpávající komentář :-) Kdybyste mi o tom šumu neřekl, tak bych ho neviděla. Ta fotka, na kterou odkazujete, je hezká, ale Vaše se mi líbí mnohem víc barevně.

 

Váš komentář:

Jméno:
4 × 9 =    

Zavřít komentáře